Sukces klientów naszej Kancelarii frankowej

Nasza kolejna wygrana z bankiem Millennium

Dowiedz się więcej

Kolejna wygrana naszej Kancelarii z mBankiem 2023

Dowiedz się więcej

Wstrzymanie płatności rat kredytu CHF w Getin Noble Bank dla Klientki SLG

Dowiedz się więcej

Kolejna wygrana Klienta naszej Kancelarii z mBankiem 2022

Dowiedz się więcej

Dwa wstrzymania płatności rat kredytu CHF w Banku Millenium dla Klientów SLG

Dowiedz się więcej

Postanowienia o wstrzymaniu płatności rat kredytu CHF z Raiffeisen Banku

Dowiedz się więcej

Klienci naszej kancelarii ponownie wygrywają z mBankiem

Dowiedz się więcej

Nasza kolejna wygrana z PKO BP – kredyt CHF Nordea Habitat

Dowiedz się więcej

Wygrana dla Klienta SLG z Getin Bankiem

Dowiedz się więcej

Umowa Kredytu WŁASNY KĄT: ponad 400 tys. zł dla Frankowiczów

Dowiedz się więcej

Nasz wyrok z Santander Consumer Bank: zasądzenie nadpłaty, oddalenie roszczenia o korzystanie z kapitału

Dowiedz się więcej

Nasz wyrok przeciwko PKO BP (Nordea Habitat) z 20 lutego 2023 r.

Dowiedz się więcej

Nasza kolejna wygrana frankowa: zasądzone podwójne koszty adwokackie!

Dowiedz się więcej

Ekspresowa rozprawa i znów nasza wygrana z Millennium Bankiem!

Dowiedz się więcej
Wypełnij formularz

Preferowana godzina kontaktu

Diagnoza kredytu frankowego

Odpowiedz na kilka prostych pytań dotyczących Twojego kredytu, a my powiemy Tobie jakie kroki powinieneś podjąć! Unieważnienie kredytu we frankach jest możliwe!

Pytanie 1

Czy umowa kredytu w CHF (Frank szwajcarski) została zawarta w latach 2000-2012?

TAK
NIE

Pytanie 2

Czy bank wypłacił kredyt w złotówkach?

TAK
NIE

Pytanie 3

Czy za pieniądze z kredytu została zakupiona nieruchomość na własne potrzeby mieszkaniowe?

TAK
NIE

Pytanie 4

Czy Twój kredyt jest już spłacony? ?Spłata kredytu w terminie nie usunęła znajdujących się w nim niedozwolonych klauzul. Jeżeli masz spłacony kredyt frankowy wciąż możesz złożyć przeciwko bankowi. W całości spłacony kredyt we frankach ułatwi sposób rozliczenia z bankiem.

TAK
NIE
Skontaktuj się z nami

UWAGA: Jeśli prześlesz umowę mailem, to prosimy, podaj swoje dane kontaktowe — numer telefonu, to ułatwi nam komunikację.

Frankowiczu, działaj!

Poprzednie pytanie
Zacznij od nowa
Następne pytanie

Wybierz bank

PKO BP
PKO BP
MILLENIUM
MBANK
SANTANDER
GETIN NOBLE BANK
NBP PARIBAS
PEKAO
FORTIS BANK
BOŚ
POLBANK EFG (RAIFFEISEN INTERNATIONAL
GE MONEY BANK
NORDEA-HABITAT
DEUTSCHE BANK POLSKA

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi pomocy prawnej frankowiczom w sprawach przeciwko Bankowi PKO BP. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci unieważnić kredyt we frankach i odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Artykuł

Podcast

Unieważnienie umowy kredytowej jest możliwe! Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Bankowi Millenium. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Artykuł

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko MBankowi. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci unieważnić kredyt we frankach!

Video

Artykuł

Podcast

Unieważnienie kredytu we frankach? To możliwe! Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw przeciwko Santanderowi. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Getin Noble Bank. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Artykuł

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko NBP Paribas. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi unieważnienia umowy frankowej w Banku PEKAO SA. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Artykuł

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi unieważnienia umowy frankowej przeciwko BOŚ Bankowi. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Video

Artykuł

Podcast

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko GE Money Bank. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci unieważnić umowę i uzyskać odszkodowanie dla frankowiczów!

Video

Artykuł

Artykuł

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Polbank EFG. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Artykuł

Video

Artykuł

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Nordea-Habitat. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Artykuł

Artykuł

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Deutsche Bankowi. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Artykuł

Video

Artykuł

Zapoznaj się z naszymi materiałami dotyczącymi spraw frankowych przeciwko Fortis Bankowi. Jeżeli masz kredyt w tym banku, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze!

Artykuł

Jak wygląda współpraca
z kancelarią dla frankowiczów?

  1. Opowiedz nam o swojej sprawie. Uzupełnij formularz powyżej lub umów się na rozmowę z naszym prawnikiem.
  2. Przygotuj dokumenty kredytowe. Prześlij nam ich skan mailem.
  3. Czekaj na informację. W ciągu 5 dni roboczych otrzymasz od nas BEZPŁATNĄ informację o wynikach weryfikacji Twojej sprawy i ofertę z propozycją strategii postępowania.
  4. Zaczynamy działać! W przypadku akceptacji oferty, podpiszemy umowę o świadczenie pomocy prawnej. Niezbędne dokumenty odbierze od Ciebie kurier na koszt kancelarii.
  5. Zespół kancelarii Szołajski Legal Group walczy o Twoje pieniądze. Nasi specjaliści poprowadzą sprawę od A-Z, na bieżąco informując Cię o postępach.
Wypełnij formularz

Preferowana godzina kontaktu

Dlaczego warto?

Profesjonalni pełnomocnicy

W każdą prowadzoną sprawę, na każdym jej etapie, jest zaangażowanych co najmniej dwóch profesjonalnych pełnomocników – adwokatów lub radców prawnych. Co ważne, na rozprawach, frankowiczów zawsze reprezentuje profesjonalny pełnomocnik – adwokat lub radca prawny. Są to wieloletni współpracownicy Kancelarii. Na rozprawach frankowiczów nie reprezentują aplikanci adwokaccy ani radcowscy.

Transparentne zasady współpracy

Rozliczenie z Kancelarią następuje na jasnych zasadach, a wynagrodzenie jest wprost kwotowo wpisane do umowy o świadczenie pomocy prawnej. Sama umowa napisana jest zrozumiałym językiem i liczy około 4-5 stron. Podpisując z nami umowę, wiesz dokładnie, z jakimi kosztami wiąże się współpraca.

Pełen zwrot kosztów

Tym, co nas wyróżnia to podejście do kosztów postępowania zasądzanych przez sądy w wyrokach. Uważamy, że są to pieniądze, które należą się naszym klientom. Dzięki temu banki zwracają frankowiczom zwykle dodatkowo kwotę 10.800 zł za I instancję oraz 8.100 zł za II instancję. A może to być nawet 43.200 zł!

Przygotowanie klientów do rozprawy

Na kilka dni przed rozprawą, na której przesłuchiwany jest frankowicz, odbywamy wspólnie symulację rozprawy. Omawiamy szczegółowo jej przebieg, a także przygotowujemy kredytobiorcę na to, jakie pytania może formułować wobec niego sąd oraz pełnomocnik banku. Celem spotkania jest pełne przygotowanie frankowicza do rozprawy, aby idąc na nią, był przekonany, że żadne pytanie go nie zaskoczy. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest także odbycie około 2-godzinnego spotkania z profesjonalnym pełnomocnikiem, który po kilku dniach stawia się na rozprawie z klientami. Dzięki symulacji rozprawy niejednokrotnie z frankowicza zdjęty zostaje duży bagaż stresu, towarzyszący udziałowi w rozprawie.

Masz więcej pytań? Sprawdź nasze publikacje.

Filmy

Artykuły

Podcasty

Najczęściej zadawane pytania

Ile zapłacę za odzyskanie pieniędzy od banku?

Na łączny koszt odzyskania pieniędzy od banku składa się kilka elementów w tym m.in. koszty postępowania oraz koszty reprezentacji przez Kancelarię.

Wysokość opłaty od pozwu w sprawach o roszczenia wynikające z czynności bankowych od strony będącej konsumentem wynika wprost z ustawy z dnia 28 lipca 2005 roku o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

Wynagrodzenie Kancelarii jest dwuczęściowe, składa się wynagrodzenia ryczałtowego oraz wynagrodzenia określonego procentowo.

Kto będzie zajmował się moją sprawą?

W Kancelarii pracuje zespół dedykowany do spraw kredytów „frankowych”, który jest prowadzony przez Partnera Zarządzającego Kancelarii – mec. Marcina Szołajskiego.

Zespół składa się z radców prawnych i adwokatów – praktyków z wieloletnim doświadczeniem, którym nieobce są sprawy kredytów „frankowych”.

Uczestniczą oni w spotkaniach oraz udzielają informacji mailowo i telefoniczne.

Na jakiej podstawie prowadzone będzie postępowanie?

W zależności od rodzaju i postanowień zawartej przez Kredytobiorcę umowy kredytowej, postępowania mogą być prowadzone w kierunku m.in. „odfrankowienia” umowy kredytu lub jej unieważnienia.

Ważnym elementem przyjętej przez Kancelarię oraz Kredytobiorcę taktyki procesowej jest Opinia Rzecznika Generalnego z 14 maja 2019 roku, przedstawiona w sprawie C-260/18, a dotyczącej Państwa Dziubak oraz wydany na tej podstawie wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 3 października 2019 roku.

W jaki sposób mogę przekazać dokumenty?

Standardowa procedura w zakresie wymiany dokumentów, w głównej mierze odbywa się mailowo i wygląda następująco:
1. Kredytobiorca przesyła mailem Kancelarii skan zawartej przez siebie umowy kredytowej celem jejweryfikacji.
2. Po akceptacji oferty przez Kredytobiorcę, Kancelaria wysyła mailem projekt umowy o świadczenie pomocy prawnej.
3. Po podpisaniu umowy o świadczenie pomocy prawnej, Kredytobiorca wysyła mailem skan podpisanej umowy. Dodatkowo, do Kancelarii zostaje wysłany oryginał umowy.
4. Dalsza wymiana dokumentów odbywa się mailowo – z uwagi na szybkość i wygodę ta forma jest rekomendowana przez Kancelarię.

Ile potrwa zanim otrzymam pieniądze?

Na przeprowadzenie sprawy „odfrankowienia”, czyli zmiany kredytu na złotówkowy lub unieważnienie umowy kredytowej, trzeba liczyć od 12 miesięcy do 3 lat.

Okres ten jest potrzebny na uzyskanie prawomocnego orzeczenia sądowego.

Z uwagi na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 3 października 2019 roku, Banki mogą być zainteresowane zawieraniem ugody z kredytobiorcą i ten czas może być krótszy.

Jakie jest ryzyko podjęcia takich działań, czyli co mogę stracić?

Podejmując sprawę sądową, Kredytobiorca może tylko zyskać, albo zmianę kredytu na złotówkowy albo unieważnienie umowy kredytowej i zakończenie niekorzystnej umowy.

Ryzyko powstaje gdy Kredytobiorca nie robi nic i dalej płaci zawyżone raty kredytu!

Gdzie będą rozprawy sądowe, skoro kancelaria jest w Warszawie?

Większość banków ma siedziby w Warszawie i tutaj w warszawskich Sądach będziemy je pozywać.

Kancelaria działa w całej Polsce. Kredytobiorców reprezentujemy przed wszystkimi Sądami w kraju.

Czy są jeszcze jakieś ukryte koszty?

Nie ma żadnych ukrytych kosztów, a nasza umowa na pomoc prawną jest jasna i klarowna.