Andrzej Andrusiuk

Doradca Podatkowy

SpecjalizacjaDoświadczenieEdukacjaPrywatnie

Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla podmiotów gospodarczych w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego, doradztwa i pomocy w przygotowywaniu dokumentacji cen transferowych, sporządzaniu wniosków o interpretację przepisów podatkowych, opiniowaniu projektów umów w zakresie wiążących się z nimi konsekwencji podatkowych, usług typu due diligence, jak również wewnętrznych audytów podatkowych mających na celu identyfikację obszarów ryzyka podatkowego, nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych, jak również określenia sposobu eliminacji tych nieprawidłowości i ryzyka, 

Reprezentuje podatników w zakresie kontroli i postępowań podatkowych i celno-skarbowych, jak również w postępowaniach przez sądami administracyjnymi.

Karierę zawodową zaczynał w jednej z największych międzynarodowych spółek doradczych -KPMG. Kontynuował ją w spółce Marciniuk i Wspólnicy, a następnie, jako dyrektor departamentu podatkowego, w spółkach Strategia Horwath i Grupa Strategia. Od 2010 prowadzi kancelarię podatkową.

Autor szeregu artykułów oraz opracowań na tematy podatkowe, współautor komentarzy do ustaw o podatku dochodowym.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (1995 r.). Licencjonowany doradca podatkowy od 1999 r. (nr wpisu 09325). 

Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Lubi i uprawnia sport, preferuje aktywny wypoczynek. Pasjonat gór.