Fundacje rodzinne

Nasza kancelaria prawna jest firmą rodzinną, dlatego dobrze rozumiemy specyfikę takich przedsiębiorstw i potrzeby wynikające ze zmian pokoleniowych. Moment sukcesji może być zarazem szansą na rozwój, jak i nieść za sobą pewne zagrożenia. Dlatego z powodzeniem pomagamy naszym klientom w bezpiecznym przekazywaniu kontroli i własności firmy młodszemu pokoleniu.

Od blisko 10 lat aktywnie uczestniczymy w obszarze sukcesji firm rodzinnych. Przygotowujemy kompleksowo przedsiębiorstwa rodzinne do procesu sukcesji i przekazania biznesu sukcesorom. Poprzez autorską metodę analizy rodzinno-emocjonalnej wspieraliśmy już w sukcesji różnej wielkości biznesy z branży deweloperskiej, informatycznej, energetycznej oraz produkcyjno-usługowej.

Co otrzymujesz?

  • Analizę prawną obecnej sytuacji korporacyjnej Firmy Rodzinnej,
  • przygotowanie planu sukcesji rodzinnej,
  • przeprowadzenie procesu przekształcenia kapitałowo-osobowego w zakresie sukcesji,
  • pomoc w założeniu fundacji rodzinnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej
o fundacjach rodzinnych?

Poradnik fundacje

Pobierz nasz bezpłatny poradnik:
„Fundacja rodzinna krok po kroku”

Chcesz założyć fundację rodzinną?

Możemy Ci pomóc!
Skontaktuj się z naszym ekspertem i porozmawiajmy o szczegółach.

Wyślij wiadomość e-mail
Opiekun klienta

Marcin Szołajski

Radca prawny

Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych.Czytaj więcej