Umowy wdrożeniowe IT

Każda firma rozwijająca się w świecie nowych technologii stoi przed decyzją o wdrożeniu odpowiedniego systemu IT. Uregulowanie warunków współpracy między zlecającym i wykonawcą lub dostawcą jest podstawą dla dobrych efektów i zadowolenia obydwu stron.

Dzięki dobrze sporządzonej umowie można uniknąć ryzyka, które jest obecne w momencie wprowadzania nowego systemu IT, a także niebezpieczeństw pojawiających się w przyszłości. Taka umowa pozwoli na przeprowadzenie całego procesu wdrożenia zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, bez problemów, niespodzianek i opóźnień.

W naszych działaniach zawsze uwzględniamy potrzeby Klienta i specyfikę branży, której umowa dotyczy, a także najnowsze rozporządzenia oraz aktualną praktykę sądów i organów. Ważne jest dla nas, aby chronić interesy Klientów, dlatego nasze rozwiązania są przemyślane i zabezpieczają także kwestie podatkowe.

Oferujemy doradztwo i pełną obsługę przedsiębiorstw w zakresie m.in.:

  • sporządzania umów, w tym umów wdrożeniowych, utrzymania, serwisowych, na zakup sprzętu lub oprogramowania,
  • opiniowania umów IT,
  • opracowywania i opiniowania wzorów umów,
  • doradztwa prawnego,
  • prawa autorskiego, w tym również sporządzania i opiniowania umów dotyczących zakupu licencji oraz umów przeniesienia praw autorskich.
Potrzebujesz korzystnej umowy?
Napisz do nas!
Opiekun klienta

Marcin Szołajski

Radca prawny

Doradza w zakresie prawa Nowych Technologii: rozumiejąc język IT, prowadzi negocjacje umów, wspiera Klientów w realizacji kontraktów informatycznych i wdrożeniowych.
Świadczy pomoc prawną w zakresie szeroko rozumianego Prawa Autorskiego, zapewnia Klientom bezpieczeństwo majątkowych praw autorskich.
Autor licznych publikacji z zakresu prawa IT oraz podcastu o tej tematyce.

Dowiedz się więcej o prawie dla IT:

Umowa wdrożeniowa na system IT - o czym pamiętać?

Procedura odbioru oprogramowania IT

3 najważniejsze zasady przy ustalaniu wynagrodzenia w umowie IT