Marcin Szołajski

Radca prawny

SpecjalizacjaDoświadczenieEdukacjaPrywatnie

Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie pozyskiwania i realizacji Zamówień Publicznych: analiza dokumentacji przetargowej, pomoc w przygotowaniu oferty, udział w negocjacjach Umowy z Zamawiającym, uczestniczenie w procesie realizacji zamówienia. Przeprowadza Klientów przez procedurę odwoławczą przed Krajową Izbą Odwoławczą i Sądami Okręgowymi.

Doradza w zakresie prawa Nowych Technologii: rozumiejąc język informatyków prowadzi negocjacje stosownych umów, wspiera klientów w realizacji kontraktów informatycznych.

Świadczy pomoc prawną w zakresie szeroko rozumianego Prawa Autorskiego, zapewnia klientom bezpieczeństwo majątkowych praw autorskich.

Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack.

Wspiera prawnie proces sukcesji w Firmach Rodzinnych zapewniając kontynuację biznesu oraz dalszy rozwój po przeprowadzeniu zmian kapitałowo – osobowych.

 

Założyciel, Inicjator i Wspólnik Kancelarii Prawnej SZOŁAJSKI LEGAL GROUP.

Pracował na rzecz Spółek GOMAN, ELITE POLSKA i STORCK POLSKA, dla których zajmował się bieżącą obsługą prawną.

W Kancelarii BAKER&McKENZIE doradzał w dziale fuzji i przejęć przy prywatyzacji rynku telekomunikacyjnego (prywatyzacja Telekomunikacji Polskiej) i energetycznego (prywatyzacja Górnośląskiego Zakładu Energetycznego).

Pełniąc funkcję Koordynatora Radców Prawnych w Pionie Regulacyjnym TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ odpowiadał za proces liberalizacji rynku telekomunikacyjnego.

Współzałożyciel Kancelarii BŁAŻEJOWSKA NOWAKOWSKI SZOŁAJSKI, gdzie doradzał w zakresie:

– zamówień publicznych (przez 10 lat pozyskiwał dla swoich klientów zamówienia publiczne na rynku energetycznym, telekomunikacyjnym i budowlanym o wartości ponad 1,5 miliarda złotych),

– nowych technologii (negocjował w ciągu 10 lat umowy informatyczne o wartości przekraczającej 1 miliard złotych),

– prawa autorskiego (uczestniczył w negocjacjach dotyczących rynku reklamy, zarówno przy produkcji reklam jak i nabywaniu majątkowych praw autorskich).

Doradca prawny Fundacji i Stowarzyszeń non profit, takich jak Fundacja Orszak Trzech Króli, Stowarzyszenie STERNIK, Fundacja RODZINA PRO, Stowarzyszenie Podnoszenia Kwalifikacji Kobiet, Stowarzyszenie Polski Klub Biznesu, Stowarzyszenie Europejski Klub Biznesu Polska.

Autor podcastu Frankowiczu Działaj.

Autor wielu artykułów dotyczących Frankowiczów.

Prelegent na licznych konferencjach realizowanych przez organizacje firm rodzinnych oraz firmę Must Read Media i Towarzystwa Biznesowe S.A.

Występował na Kongresie Patriotyzmu Ekonomicznego i Konferencji Żyj w Obfitości.

Wielokrotnie zapraszany w charakterze eksperta do ogólnopolskich mediów.

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (1999 r.). Z wyróżnieniem ukończył Aplikację Radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (2003 r.).

Posługuje się językiem angielskim i francuskim.

Szczęśliwy mąż i ojciec.

Pasjonat teatru, gdzie spędza przynajmniej dwa wieczory w miesiącu. Najbardziej ceni różnorodny repertuar Teatru Narodowego w Warszawie. Chętnie sięga po dobrą książkę. Lubi podróżować. Wraz z całą rodziną jeździ na nartach, pływa i uprawia windsurfing.