Joanna Radzikowska

Radca prawny

SpecjalizacjaDoświadczenieEdukacjaPrywatnie

Specjalizuje się w doradztwie legislacyjno-prawnym w zakresie opiniowania i tworzenia rozwiązań w procesie projektowania ustaw gospodarczych. Świadczy pomoc na etapie prac rządowych oraz Komisji Sejmowych i Senackich w przedmiocie prawa gospodarczego w sektorach infrastrukturalnych: telekomunikacji, budownictwie i energetyce.

Ekspert od spraw regulacyjnych w zakresie telekomunikacji.

Doradza w zakresie sporządzania opinii i porad prawnych oraz prowadzenia spraw procesowych w ramach wymienionych gałęzi prawa gospodarczego, rozwiązań prawnych gospodarki morskiej oraz przemysłu żywnościowego.

Negocjator umów gospodarczych w tym międzynarodowych.

Świadczy pomoc prawną w przedmiocie strategii prawnej firm, uwzględniając ryzyko otoczenia prawnego.

Współpracownik Kancelarii Prawnej SZOŁAJSKI LEGAL GROUP.

Wieloletni Pełnomocnik Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. i Orange Polska ds. prawno-regulacyjnych. Dyrektor Departamentu Prawno-Regulacyjnego w Telekomunikacji Polskiej S.A. Brała czynny udział w tworzeniu prawa telekomunikacyjnego i ustaw istotnych dla sektora telekomunikacji oraz uzyskiwaniu pozytywnych orzeczeń sądowych w sprawach regulacyjnych.

Członek – założyciel Polskiego Towarzystwa Legislacji.

Stały członek Komisji Prawniczej działającej w Urzędzie Rady Ministrów oraz były członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Morskiego przy Prezesie Rady Ministrów.

Wicedyrektor i główny legislator w pionach prawnych ministerstw gospodarczych.

Doradca prawny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Współpracuje z Business Center Club oraz Izbami Gospodarczymi zrzeszającymi przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Aplikację Radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (1994 r.).

Posługuje się językiem rosyjskim i angielskim.

Szczęśliwa żona i matka.

Pasjonatka historii współczesnej, teatru, filozofii, polityki. Chętnie spędza czas w ogrodzie czytając dobrą książkę. Lubi podróżować, zwiedzając zabytki.