Jerzy Wojciechowski

Radca prawny

SpecjalizacjaDoświadczenieEdukacjaPrywatnie

Specjalizuje się w sprawach cywilnych, w szczególności dotyczących egzekwowania praw konsumenta w sporach z instytucjami finansowymi. Ubiera projekty klientów w ramy prawne, szczególnie w dziedzinach takich jak transport oraz IT. Biegły w sprawach sukcesji firm rodzinnych oraz przekształceń form prowadzonej działalności gospodarczej.

Posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w zakresie zarówno świadczenia pomocy prawnej, jak i stosowania prawa zdobyte w kancelariach prawnych oraz w sądach i prokuraturze, w tym na szczeblu Prokuratury Krajowej. Posiada ponadto praktyczne doświadczenie w pracy w bankowości i obrocie nieruchomościami.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku prawo. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie. W toku pracy zawodowej na szczeblu Prokuratury Regionalnej oraz Prokuratury Krajowej odbywał liczne szkolenia specjalistyczne organizowane przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury.

Posługuje się językiem angielskim.

Miłośnik Azji, komiksów oraz gier komputerowych. Przez okres wielu lat zaangażowany w pomoc najuboższym, w tym poprzez pracę w slumsach, w „Home Of Joy For The Sick Children” prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości oraz na ulicach Metropolii Manili na Filipinach. Szczęśliwy Mąż.