Gerard Górecki

Adwokat

Specjalizacja Doświadczenie Edukacja Prywatnie

Specjalizuje się w prawie nieruchomości. Świadczy pomoc prawną w zakresie: przeglądu sytuacji prawnej nieruchomości na etapie poprzedzającym nabycie, umów sprzedaży i umów najmu. Zajmuje się także sprawami z zakresu prowadzenia procesu budowlanego: umów o prace projektowe, generalne wykonawstwo, prac budowlanych przy adaptacji powierzchni na użytek najemców, postępowania administracyjnego w ramach procesu budowlanego.

Świadczy zastępstwo procesowe w postępowaniu gospodarczym i cywilnym

Od 2005 r.  prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką. W tym czasie zajmował się m.in. pełną obsługą prawną działającej na rynku nieruchomości spółki LHI Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Doradzał w dziale energetycznym i infrastruktury Kancelarii BAKER&McKENZIE (1999-2005).

Odbył praktykę aplikancką w Zespole Adwokackim nr 1 w Warszawie u adw. Stanisława Mazura (2001-2005).

Był asystentem w departamencie podatkowym PricewaterhouseCoopers (1998-1999).

Magister Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (1997 r.). Ukończył uzupełniające studia prawnicze w School of Law University of Birmingham,

uzyskując w 1998 r. tytuł Master of Laws (LL.M). W 2005 r. ukończył aplikację adwokacką w Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie.

Zna płynnie język angielski i komunikatywnie rosyjski.

Szczęśliwy mąż i ojciec.

Lubi beletrystykę, szczególnie klasykę światową i mniej znane perły polskiej literatury, takich autorów jak: Józefa Mackiewicza, Stanisława Rembeka czy Floriana Czarnyszewicza. Interesuje się historią Polski, wyprawami krzyżowymi i historią Kościoła. Chętnie uczy się języków obcych, na które chronicznie brak mu czasu: łaciny, niemieckiego i węgierskiego, którego znajomość jest jego największym marzeniem.