PRAWO IT #7 IT Usługi dodatkowe – utrzymania i rozwoju

Data: 16.05.2022 / Marcin Szołajski / IT

Optymalne działanie systemu informatycznego zapewnia jego stały rozwój oraz doskonalenie rozwiązań połączonych z pracami konserwacyjnymi prowadzonymi regularnie w obrębie środowiska produkcyjnego. Pod względem nakładu pracy w prawidłowe działanie systemu informatycznego rozróżniamy dwie grupy: utrzymania i rozwoju.

➡️ Na czym polega usługa utrzymania?
➡️ Czym dokładnie jest usługa rozwoju?
➡️ Dlaczego SLA jest szczególnym dokumentem?

Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym podcaście – Prawo IT, który porusza tematy balansujące na styku prawa i informatyki.

www.szolajski.com

Autor artykułu

Marcin Szołajski

Radca prawny

Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych. Czytaj więcej

Prawo IT #23 – Umowa chmurowa

Prawo IT #22 – Harmonogram umowy wdrożeniowej

Prawo IT #21 – Przedmiot umowy wdrożeniowej