Branża IT jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki. Znacząco wpływa na życie ludzi, ułatwiając codzienne funkcjonowanie każdego z nas, a także pomagając optymalizować koszty czy wspierać procesy przedsiębiorcom.

Aby wesprzeć innowacyjność branży IT ustawodawca rozważa coraz to nowsze pomysły. Jednym z nich jest ulga IP BOX.

➡️ Jak przedsiębiorcy mogą z niej skorzystać?
➡️ Co podlega tej uldze?
➡️ Czym jest kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej?

Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym podcaście – Prawo IT, który porusza tematy balansujące na styku prawa i informatyki.

www.szolajski.com

Autor artykułu

Marcin Szołajski

Radca prawny

Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych. Czytaj więcej

Prawo IT #23 – Umowa chmurowa

Prawo IT #22 – Harmonogram umowy wdrożeniowej

Prawo IT #21 – Przedmiot umowy wdrożeniowej