W dzisiejszym odcinku podcastu opowiemy Państwu o wyroku Sąd Okręgowego w Opolu.

W dniu 05.04.2022 roku Sąd Okręgowy w Opolu I Wydział Cywilny wydał wyrok, w którym ustalił, że umowa kredytu mieszkaniowego WŁASNY KĄT hipoteczny denominowanego do CHF jest nieważna. Sad zasądził od pozwanego na rzecz powodów wszystkie dochodzone pozwem kwoty i koszty procesu.

W drugiej części podcastu kontynuując cykl „Poradnik Frankowicza” porozmawiamy o Uchwale Sądu Najwyższego z dnia 13 maja 2022 r.

Czy podstawą do wyłączenia sędziego stanowi okoliczność, że sędzia zawarł z bankiem, który jest pozwanym umowę o kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich?

Zapraszamy do słuchania! 🎧

Masz problemy z kredytem frankowym?
Skontaktuj się z nami już teraz! Napisz na office@szolajski.com

Jako jedna z pierwszych kancelarii w Polsce zajęliśmy się tematem kredytów frankowych. Dzięki naszej pomocy setki Frankowiczów mogą dziś spać spokojnie.

Autor artykułu

Marcin Szołajski

Radca prawny

Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych. Czytaj więcej

Prawo IT #23 – Umowa chmurowa

Prawo IT #22 – Harmonogram umowy wdrożeniowej

Prawo IT #21 – Przedmiot umowy wdrożeniowej