W dzisiejszym odcinku podcastu opowiemy Państwu o wyroku Sąd Okręgowy w Poznaniu.

W wyroku zaocznym z 21.02.2022 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu ustalił, że umowa kredytu mieszkaniowego WŁASNY KĄT hipoteczny zawarta w 2005 roku jest nieważna.

Sad zasądził od pozwanego na rzecz powodów kwotę 172.869,94 zł oraz 44.000,92 CHF wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie do dnia zapłaty.

W drugiej części podcastu kontynuując cykl „Poradnik Frankowicza” porozmawiamy o Uchwale Sądu Najwyższego z 28 kwietnia 2022 roku, która jest niewątpliwie ważnym krokiem dla jednolitej i stabilnej linii orzecznictwa w polskich sądach w sprawach dotyczących kredytów frankowych.

Zapraszamy do słuchania! 🎧

Masz problemy z kredytem frankowym?
Skontaktuj się z nami już teraz! Napisz na office@szolajski.com

Jako jedna z pierwszych kancelarii w Polsce zajęliśmy się tematem kredytów frankowych. Dzięki naszej pomocy setki Frankowiczów mogą dziś spać spokojnie.

Autor artykułu

Marcin Szołajski

Radca prawny

Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych. Czytaj więcej

Prawo IT #23 – Umowa chmurowa

Prawo IT #22 – Harmonogram umowy wdrożeniowej

Prawo IT #21 – Przedmiot umowy wdrożeniowej