Kroki do unieważnienia kredytu z WIBORem
Data: 12.11.2024 / Marcin Szołajski / Kredyt bez Wibor
Data: 12.11.2024 / Marcin Szołajski / Kredyt bez Wibor
Kroki do unieważnienia kredytu z WIBORem
Każdy świadomy kredytobiorca złotówkowy zastanawia się, w jaki sposób może obniżyć ratę swojego kredytu. Czy jest możliwe unieważnienie umowy kredytu z bankiem? Czy w umowie kredytu są klauzule abuzywne? Pierwsze pozwy w sprawach kredytów złotówkowych są już w sądach, dlatego nie warto czekać. Warto działać w swojej sprawie!
Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji i poszukanie potrzebnego wsparcia profesjonalnej kancelarii. Następnie należy przygotować komplet dokumentacji tj. kopię umowy kredytowej, aneksów, jeśli były zawierane oraz regulaminu kredytowania.
Rzetelna analiza umowy kredytu złotówkowego to absolutna podstawa i klucz do dalszych etapów zmierzających do złożenia pozwu w sądzie. Analiza jest bezpłatna i ma na celu oszacowanie potencjalnych korzyści kredytobiorcy złotówkowego. Polega na zbadaniu umowy kredytu złotówkowego opartego o WIBOR pod kątem możliwości unieważnienia lub usunięcia z umowy wskaźnika WIBOR.
Specjaliści zajmujący się sprawami dotyczącymi umów kredytów opartych o WIBOR przygotowują dla Klienta, który przesłał swoją dokumentację kredytową do kancelarii, indywidualną ofertę. Do oferty jest dołączana kalkulacja korzyści, które wynikają z unieważnienia umowy lub usunięcia z umowy wskaźnika WIBOR.
Po konsultacji z Klientem oraz szczegółowym omówieniu oferty, opracowana zostaje umowa świadczenia pomocy prawnej, którą podpisuje Klient i Kancelaria. Wtedy Klient występuje do banku o zaświadczenie dotyczące historii spłat rat, historii oprocentowania oraz informacji o terminach i wysokościach uruchomionych transz kredytu.
Następnym etapem jest wezwanie do zapłaty. Pełnomocnicy Klienta dokonują wezwania banku do zwrotu niesłusznie zapłaconych rat i odsetek obliczonych w oparciu o WIBOR. Jeżeli bank dobrowolnie nie zwróci pobranego WIBORu lub nie dojdzie do zawarcia ugody, sprawa jest kierowana do sądu.
Pierwsze pozwy w sprawach kredytów złotówkowych są już w sądach, dlatego nie zwlekaj i zacznij działać w swojej sprawie. Warto już teraz odpowiednio się przygotować, zebrać kompletną dokumentację kredytową i powierzyć swoją sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi, który pomoże wygrać w sądzie z bankiem.
2 możliwe rozstrzygnięcia sądowe dla kredytobiorców złotówkowych
Po pierwsze, Sąd może usunąć z umowy kredytu złotowego sam WIBOR i nakazać rozliczenie jej, tak jakby od początku była oprocentowana na poziomie marży.
Po drugie, unieważnienie umowy kredytowej w całości z obowiązkiem zwrotu przez strony wzajemnych świadczeń.
Podsumowanie
Chcąc zapewnić sobie obniżoną ratę w kredycie złotówkowym lub unieważnienie kredytu złotówkowego, koniecznym jest złożenie pozwu do sądu.
Po zgromadzeniu dokumentacji, analizie prawnej umowy kredytu, zapoznaniu się z ofertą kancelarii oraz wniesieniu opłaty sądowej, świadomy kredytobiorca złotówkowy jest należycie przygotowany do walki z bankiem zakończonej korzystnym wyrokiem.
Kancelaria Szołajski Legal Group prowadzi sprawy kredytów złotowych i chętnie pomaga konsumentom.
Specjalista z zakresu Prawa zamówień publicznych, Prawa własności intelektualnej oraz z zakresu Sukcesji w firmach Rodzinnych. Doradza Wykonawcom składającym oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oraz reprezentuje Wykonawców w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą. Reprezentuje konsumentów w sporach sądowych z instytucjami finansowymi (Bankami) w zakresie udzielonych kredytów „frankowych” oraz sprzedaży obligacji GetBack. Wspiera Twórców i Nabywców praw autorskich w procesie prawidłowego przenoszenia praw do utworów i udzielania stosownych licencji. Przeprowadza skuteczne procedury Sukcesji w firmach Rodzinnych. Czytaj więcej